INBOX e-bülten kayıt formu

Güncel Web Sitemizi Ziyaret Edin

Web sitemiz artık useinbox.com alan adı üzerinden hayatına devam etmektedir. En güncel bilgileri aşağıdaki bağlantıdan alabilirsiniz.

useinbox.com/tr

toplu mail gönderimi

AMACA UYGUN HAREKET ETME

AMACA UYGUN HAREKET ETME

Eğer şimdiye kadar size, e-pazarlama hakkında işinize yarayacak, değerli bilgiler vermeseydik, büyük ihtimalle şu an bu satırları okumuyor olurdunuz. İşte müşterilerinize ve üye olması muhtemel kişilere göndereceğiniz alakasız ve işe yaramayan mesajlar da garanti ediyoruz, aynı etkiyi yaratır.

Kesinlikle açgözlü olmayın. Doğru zamanda, doğru içerikle gönderilmiş e-mail'lerden alınan sonuçlar, bazı pazarlamacıları çok daha fazla kar edebilecekleri yanılgısıyla, çok sayıda alakasız ileti göndermeye teşvik edebilir. Bu da e-mail'in gerçek gücünün ölmesine ve alıcıların yabancılaşmasına neden olur. Alıcılarınız için değeri olmayan mesajlar gönderiyorsanız, uygulamaya koyduğunuz stratejilerin, taktiklerin ve başarılı yöntemlerin onların gözünde hiçbir değeri kalmaz.

Bu ne anlama gelir?

Burada, e-mail'lerinizi alıcılarınızın gözünde kişiselleştirmek için iletilerde üyelerinizin ilk isimlerini kullanmanız gerektiğini söylemiyoruz. Bunu zaten yapıyor olabilirsiniz. Burada daha çok müşteriler hakkında bildiklerinizi avantaja dönüştürerek, onlara bu bilgiler doğrultusunda, doğru zamanda ileti göndermekten bahsediyoruz. Genelde uygun bir e-mail, alıcı için değerli bir içeriğe sahiptir(indirim haberi ya da yararlı bir tavsiye olabilir) ve alıcı hakkında bilgi sahibi olduğunuzu gösterir (örneğin içerik ve zamanlama alıcının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur).

email marketing

JupiterResearch tarafından yapılan bir araştırmaya göre fiyat faktöründen sonra, satın alma kararlarını en çok etkileyen şey, uygun mesajlar göndermektir. Çok kısa bir zaman önce satın almayı düşündükleri bir ürünü müşterilere sunmak, anında satın almayı yüzde 60, ertelenmiş satın almalarıysa yüzde 58 oranında artırır. Konu alanını kişiselleştirmekse, anında satın almalarda sadece yüzde 9 oranında, ertelenmiş satın almalardaysa yüzde 8 oranında etkilidir.

Uygun mesajlar göndermenin çok sayıda yolu vardır. Bunların en önemlilerinden ikisi, uygun bir içerik ve değerli bir teklif sunmaktır. Müşteriye değerli bir içerik ya da düzgün bir telif sunmazsanız, mesajınız çok büyük bir ihtimalle alıcıya alakasız görünecektir. Bunda zamanlamanın, geri çevrilemeyecek eşsiz teklifler sunmanın ve her müşteriyi satın almaya iten nedenleri bilmenin de önemi vardır. Bu nedenle verilerinizi doğru kullanmayı öğrenin. Sizden içerik almayı kabul etmiş ve üye olmuş insanlar zaten ilk adımı atmış. Şimdi ipler sizin elinizde...

Bakalım uygun mesajlar göndermenin, Toplu mail programınız üzerindeki etkileri nelermiş?

Bağlılık oluşturur

Müşterilerinize görmek istedikleriyle alakası olmayan ve içeriği sürekli değişen mesajlar gönderiyorsanız, büyük ihtimalle sizinle ilişkiyi kesmek isteyeceklerdir. Diğer yandan Toplu mail'lerinizi, iletişim kurma hedeflerinize uygun içeriklerle gönderiyorsanız, müşterilerinizin markanıza olan bağımlılığı tavana vuracaktır.

Gönderi etkisi

Uygun mesajlar göndermek sadece marka bağımlılığını değil; mesajlarınızın daha fazla kişi tarafından okunmasını da sağlar. Eğer müşterileriniz, e-mail programınıza kuponlar veya sizin müşteriyi çekmek için sunduğunuz farklı teklifler nedeniyle üye olmuşsa, ama sizden bunların tamamen dışında iletiler alıyorlarsa, sizi spamci olarak şikayet edebilirler. Eğer çok sayıda insan bunu yaparsa, gelecekte gönderdiğiniz e-mail'lerin ISP'ler tarafından bloke edileceğinden emin olabilirsiniz.

Müşteri kitlenizi genişletir

Eğer alıcılarınıza değer verdikleri mesajlar gönderirseniz, büyük ihtimalle onlardan beklediğiniz davranışı sergileyecek (ürünlerinizi satın alacak) ya da sizin mail'lerinizi tanıdıkları diğer insanlara göndereceklerdir. Üyelerinizin pazarlama çabalarınızı desteklemesine izin verin. Ne de olsa forward edilmiş mail, alıcının yakından tanıdığı ve güvendiği bir arkadaşından geliyorsa, çok daha etkili olur.

Kalabalığın içinde ayakta kalmanızı sağlar

Diyelim birisi uygun fiyata ürün satın alabilmek için sizin e-mail programınıza üye oldu. Eğer rakiplerinizden biri benzer bir teklifle karşısına çıkarsa, aynı kişi rakibinizin programına da üye olacaktır. Bu gibi durumlarda doğru zamanda en uygun teklifi yaparsanız, kazanan siz olursunuz.

Toplu mail'lerinizin okunmasını ve size geri dönmesini istiyorsanız, ilerleyen sayfalardaki frekans, konu satırları, kişiselleştirme ve gruplara ayırma kısımlarına da mutlaka göz attın. Bir sonraki bölümde bu yöntemleri nasıl gerçekleştirmeniz gerektiğini görecek, hedeften ayrılmamak için neler yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Diğer Başlıklar

Etkili konu alanı Ucuza kaçmayın Harcadığınızdan fazlasını kazanın Doğru ortağı bulun Toplu mail listenizi düzgün bir şekilde tutun Toplu mail gönderiminde amaca uygun hareket etme Karsilasma mesajı olusturmak Dogru toplu mail gönderimi E-bulten olusturmak Toplu Mail Gizlilik Sözleşmesi Toplu mail gonderimin incelikleri Hedefe yönelik toplu mail Müsteri kazanma yöntemleri Spam filtrelerden korunmanın yolları Toplu mail uzerinde sosyal medyanin etkisi Toplu mail yoluyla pazarlama Dijital Pazarlama Eğitimi