INBOX e-bülten kayıt formu

Güncel Web Sitemizi Ziyaret Edin

Web sitemiz artık useinbox.com alan adı üzerinden hayatına devam etmektedir. En güncel bilgileri aşağıdaki bağlantıdan alabilirsiniz.

useinbox.com/tr

toplu mailling

DOĞRU ORTAĞI BULUN

DOĞRU ORTAĞI BULMAK

Eğer yardım almaya hazır olduğunuza karar verdiyseniz, öncelikle nasıl bir yardım alacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Tüm e-mail programınızın geniş kapsamlı denetimini yönetecek birisiyle mi çalışacaksınız yoksa sadece metrikleri analiz etme, müşteri yanıt oranını geliştirme ve e-mail şablonlarını iyileştirme gibi konularda size dışarıdan asistanlık yapacak birisiyle mi?

Eğer nereden başlamanız gerektiğinden emin değilseniz, kendinize ortak seçerken öncelikle e-mail programınızın temel direğini oluşturan strateji konusu üzerinde durmalısınız. Yeni bir ortakla çalışmak, size e-mail stratejiniz konusunda yeni bir bakış açısı kazandırabilir. Düzgün bir toplu mail stratejisi kurmak için toplu mail süreci içinde yaşadığınız günlük zorluklardan biraz olsun uzaklaşarak, tüm e-mail programınızı kapsamlı bir şekilde yeniden gözden geçirmeniz gerekir. Çok sayıda pazarlamacı ve e-mail uzmanı, genelde inbox kutuları dışında başka bir şeyle pek ilgilenmezler. E-mail konusunda dışarıdan destek alacağınız stratejik bir ortaksa, sizin kullandığınız programın sektörün en iyileriyle aynı çizgide olması için uğraşır. Ayrıca iç ve dış girişimlerinizi optimize etmek için de elinden geleni yapar. Kim kendisini rekabetin dışında tutmak ister ki?

e-posta pazarlaması

Bununla birlikte bir ortakla çalışmak, başlangıçta size karışık bir süreç gibi görünebilir. Bu nedenle potansiyel şirketlerle ilişkilerinizi değerlendirirken, bazı ana kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu kriterler, uzmanlık alacağınız doğru ortağı bulmanızda yardımcı olacaktır.

Araştırma yapın ve ne istediğinizi bilin

Öncelikle e-mail programınızın zayıf ve güçlü yönlerini belirlemekle işe başlayın. Eğer programınız için öncelikli hedeflerinizi belirlemediyseniz, amaçlarınızı mutlaka saptayın. Örneğin ''yüzde X açılma oranı elde edeceğim'' gibi kriterler belirleyebilir, kendinize ''web sitesinin trafiğini yüzde Z oranında arttıracağım'' gibi bir takım başarı ölçütleri koyabilirsiniz. E-mail hedeflerinizi açıkça belirlemezseniz, müşterilerle çalışırken çok sayıda aksaklık yaşayabilirsiniz. Yürüttükleri e-mail kampanyası sonucunda, ne hedeflediğini bilmeyen çok sayıda yönetici var. Eğer siz ya da ana personeliniz, e-mail programınızın ana hedefleri konusunda hiçbir şey söyleyemiyorsanız, kesinlikle desteğe ihtiyacınız var demektir.

Strateji kurma odaklı bir e-mail projesinin ilk etapları, seçtiğiniz firmayla birlikte yakalayacağınız genel atmosferi belirleyeceği için çok önemlidir. Eğer tam olarak ne istediğinizi bilmiyorsanız, hayal kırıklığına uğramaya hazır olun. Özellikle e-bülten görünümü, frekans kuralları, iç kurallar ve prosedürler gibi derinlemesine incelenmesini istediğiniz bazı spesifik alanları iyi belirleyin. Böylelikle çok daha fazla geri dönüş alırsınız.

Referans alın ve itibara önem verin

Doktorunuzu, avukatınızı ve muhasebecinizi nasıl seçiyorsanız, sektörde yarattığı itibara bakarak e-mail ortağınızı da seçebilirsiniz. Bu nedenle konuştuğunuz firmalardan çok sayıda müşteri referansı almaya çalışın. Bunu, sadece diğer müşterilerin onlardan ne kadar memnun kalıp kalmadıklarını öğrenmek için değil, destek alacağınız firmanın diğer önemli alanlarda size ne gibi ekstra avantajlar sağlayacağını anlamak için de yapmanız gerekir. Böylelikle birlikte çalışacağınız ortağınızı ne kadar denetlemeniz gerektiğini ve ortağınızın toplu mail dağıtımı yapıldıktan sonra genel olarak nasıl bir tutum izlediğini de öğrenebilirsiniz. Özellikle strateji ortaklarınızın size sundukları önerilerde önceden ne kadar başarılı olduklarını mutlaka araştırmanız gerekir. Sonuçta ödediğiniz paranın doğru harcandığından emin olmalısınız

İyi bir proje için iyi bir firmayla çalışın

Genelde e-mail konusunda deneyimli olduğu kanıtlanmış bir firmayla çalışmak en iyisidir. Geleneksel doğrudan pazarlama şirketleri bazı ilginç müşteri gruplandırmaları ya da müşteri kontakt önerileri konusunda bazı ilginç teklifler sunsa da, genel olarak e-mail dağıtımı sırasında yaşanan sorunlarda ve başarılı yöntemler yaratmak konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmayabilirler. Hatta bunların bir çoğu, e-mail tasarımında ve kampanya yönetiminde uzman kişilerle çalışsalar da e-mail dünyası konusundaki uzmanlıkları sınırlıdır. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın sadece e-pazarlama konusuna odaklandığından ve bu işi en ince detaylarına kadar bildiğinden emin olun. Bu konuya mutlaka gerekli özeni gösterin ve sizin için en doğru ortağı bulun.

Lowe'nin e-ticaret yöneticisi Klaus Werner, e-pazarlama konusunda birlikte çalıştığı çok sayıda şirketten sonra bakın ne diyor:

''E-pazarlama danışmanlığı veren bir takımla çalışmanın en büyük avantajlarından bir kaçı, doğru yerlere odaklanmamızı sağlamaları, sıkıntı yaşadığımız alanlara öncelik vermemiz gerektiğini göstermeleri, çok sayıda öncü fikirle bize katkıda bulunmaları ve bizi sektör konusunda kapsamlı olarak bilgilendirmeleri oldu. Eğer onlar olmasaydı, kapsamlı bir e-pazarlama stratejisi geliştirmek, yıllarımızı alabilirdi''

ve ekliyor: ''Tüm kurumsal şirketlerde olduğu gibi birimler, genelde zamanlarının sadece yüzde 10'unu ya da daha azını strateji kurmaya ve başarılı yöntemler geliştirmeye odaklanarak geçiriyorlar. Oysa gelişen yeni teknolojiler karşısında güncel kalmak ve yarış dışında kalmamak için bizim ana hedeflerimizi keşfedebilecek, değerlendirme yapabilecek, zayıf yöntemleri eleyebilecek ve gelecekteki ilerlemelerle baş edebilmemiz için bizi hazırlayabilecek bir takıma ihtiyacımız var.''

Sonuç olarak asıl ihtiyaçlarınızı belirlemeden, kurumunuz için neyin iyi olduğunu bilemezsiniz. Doğru adımları atmak ve doğru ortağı bulmak, tüm e-mail programınızı olumlu etkileyecektir..

Diğer Başlıklar

Etkili konu alanı Ucuza kaçmayın Harcadığınızdan fazlasını kazanın Doğru ortağı bulun Toplu mail listenizi düzgün bir şekilde tutun Toplu mail gönderiminde amaca uygun hareket etme Karsilasma mesajı olusturmak Dogru toplu mail gönderimi E-bulten olusturmak Toplu Mail Gizlilik Sözleşmesi Toplu mail gonderimin incelikleri Hedefe yönelik toplu mail Müsteri kazanma yöntemleri Spam filtrelerden korunmanın yolları Toplu mail uzerinde sosyal medyanin etkisi Toplu mail yoluyla pazarlama Dijital Pazarlama Eğitimi